Википеди:Таллар — Версийн башхалла

Чулацам дӀабаьккхина Чулацам тӀетоьхна
Нисдарах лаьцна йаздина дац
Нисдарах лаьцна йаздина дац
МогӀа 11:
* Википедин бакъонашца йогӀуш йоцуш йолу агӀонийн цӀераш юхаяккхар;
* Декъашхой я боташ беш болу шортта хийцамаш уьш кхоьчу декъашхойца бертехь беш бацахь я харца белахь;
* Шен долара меттахь бина хийцамаш (шен дийцаран агӀо йоцург), оцу юхабаккхараш авторан бакъонаш талхаяр меттахӀоттош яцахь, сийсазбаккхараш я муьлха а кхоьчу тайпан Википедис магитина боцу чулацам;
* Чухалахар спам (декъашхойга цхьана гӀуллакхехь дакъа лаца кхойкхуш шортта дӀасадахьийтар я кхоьчу тайпан хаамаш, и хаамаш оьшуш берш юкъарабоккхуш);
 
<!--
Откаты в своём личном пространстве (исключая свою страницу обсуждения), если эти откаты не восстанавливают нарушения авторских прав (включая нарушения Википедия: КДИ), клеветнических или явно оскорбительных материалов, или любого другого неприемлемого содержания, запрещённого правилами Википедии.
Откаты внутреннего спама (массовой рассылки приглашений принять участие в чём-либо или иных подобных сообщений участникам, проектам и т. д., за исключением явно заинтересованных в их получении).
Откаты явных грубых нарушений правил общения (оскорблений, троллинга и т. п.), сделанных с анонимных или новых учётных записей.
Откаты в обсуждениях сообщений, явно не связанных с темой обсуждения и с работой в Википедии в целом. В этом случае рекомендуется написать о причинах отката автору или же воспользоваться не откатом, а отменой правки с кратким описанием причины.